Kalite Belgeleri ve Sertifikalar

ÇİĞ KÖFTENİN TARİHİ

Yaklaşık 6.000 yıl önce, Peygamber Hz. İbrahim döneminde EL RUHA EDESSA'da yaşayan Urfalı bir avcı, avladığı ceylanı eve getirerek hanımından pişirmesini ister. Hanımı evde odun bulunmadığını söyler. Çevrede toplanacak bir tek dal dahi kalmamıştır. Zira dönemin yöneticisi Kral Nemrut, Hz. İbrahim'i ateşe atmak için ülkede yakacak ne varsa toplatmıştır. Avcı hanımından bir çare bulmasını ister. Bunun üzerine kadın, ceylanın budundan bir miktar yağsız et çıkararak bir taş üzerinde başka bir taşla ezmeye başlar. Sonra ezilmiş eti bulgur, biber ve tuz ile karıştırarak yoğurur. Ardından yeşil soğan ve maydonoz ekler.

 

Böylece Urfa'nın o leziz ve tadına doyum olmaz çiğ köftesi ortaya çıkar. Hz. İbrahim'in ateşe atıldığı günden bir hatıra olarak çiğ köfte kalır.

ÇİĞ KÖFTENİN İÇERİĞİ

Hacıalioğlu'nun Meşhur Çiğ Köftesi'nin içeriğinde; bulgur, salça, isot, ceviz yağı, ay çiçek yağı, mısır yağı, fıstık, badem, tuz, sarmısak, kuru soğan ve anadoludan özel olarak yaş biçimde getirip kuruttuğumuz karışık baharat çeşnisi bulunmaktadır. Bu maddelerin dışında hiçbir inorganik madde bulundurmaz. Ayrıca ürünlerimizin içeriğinde msg, çin tuzu, et suyu ve bulyon gibi zararlı ve kansorejen maddeler bulunmamaktadır.

Websitemiz siz değerli müşterileri ve bayilerimize daha iyi hizmet vermek için günümüz internet teknolojilerine uygun olarak yenilendi. | İlk yurtdışı şubemiz Bosna Hersek'de açıldı. | Yeni kalite sertifikalarımız sistemize eklendi. | Hacıalioğlu Çiğ Köfte hakkında en güncel bilgileri blog bölümünden takip edebilirsiniz.
Ankarada Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar, Bedava Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar, Çiğ Köfte Bayiliği, Çiğ Köfte Bayiliği Kazancı, Çiğ Köfte Bayiliği Ne Kadar Kazandırır, Çiğ Köfte Bayilik Almak, Çiğ Köfte Bayilik Ücretleri, Çiğ Köfte Bayilik Ücretsiz, Çiğ Köfte Bayilik Verenler, Çiğköfte Bayilik, Çiğköfte Bayilik Fiyatları, Çiğköfte Bayilik Kaç Para, Çiğköfte Bayilik Şartları, Çiğköfte Bayilik Veren Firmalar, Çiğköfte Bayilikleri